Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/design/public_html/rehabilitacja-trimedic.pl/panel/baza.php on line 8
EchoKardiografia - TriMedic Łódź.
fizykoterapia łódź
ortopeda Łódź
skuteczna rehabilitacja prowadzona przez
doświadczonych specjalistów
masaż limfatyczny opuchnięta noga
Usługi >> USG >> EchoKardiografia

 

USG Serca ( badanie echokardiograficzne, echo serca) - polega na oglądaniu serca i pomiarze przepływu krwi przez serce. Celem badania jest ocena budowy i pracy zastawek serca, pomiar wielkości i pracy komór serca, grubości jego ścian oraz diagnostyka wad serca. Echo serca pozwala zdiagnozować obecność płynu w worku osierdziowym lub skrzeplin w jamach serca. Echo serca jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem dla pacjenta.

Wskazania do przeprowadzenia badania:

- choroba wieńcowa,

- nadciśnienie tętnicze,

- niewydolność krążenia,

- kardiomiopatia,

- zapalenie mięśnia sercowego, wsierdzia lub osierdzia,

- zaburzenia rytmu,

- zawał.

Przeprowadzenie badania:

Pacjent podczas badania jest ułożony na wznak lub na lewym boku rozebrany do pasa, lewa ręka uniesiona za głowę. Na głowicę aparatu, która wysyła i odbiera fale dźwiękowe, nakładany jest żel a następnie głowicę przykłada się pod różnymi kątami do klatki piersiowej w okolicy serca i przesuwa badając poszczególne części serca. Obraz serca jest pokazywany na monitorze. Badanie trwa 20 - 30 minut.

Centrum Medyczne TRIMEDIC

ul. Kopcińskiego 69/71
90-032 Łódź

Firma Design Spektrum Łódź